Music-Lives.TK


~HoşGeldiniz~ Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01 1970
Toplam Mesajınız: 0

    İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması sonuçlandı...

    Paylaş

    RapInYunus
    3.Derece
    3.Derece

    Erkek
    Mesaj Sayısı: 315
    Yaş: 23
    Müzik Türü</b></s>: Y.O.K
    Rep: 0
    Tecrübe Puanı: 0
    Kayıt tarihi: 18/08/08

    İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması sonuçlandı...

    Mesaj tarafından RapInYunus Bir Salı Ağus. 26 2008, 12:11



    İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması sonuçlandı...

    İBB – Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Projeler Müdürlüğü’nün
    yürüttüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Beyoğlu
    Sahnesi Mimari Proje Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari
    Proje Yarışması sonuçlandı. Ulusal ve tek kademeli olarak
    gerçekleştirilen İBB – Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Projeler
    Müdürlüğü’nün yürüttüğü 6.761m2’ye yayılan alanda tasarlanacak tiyatro
    kompleksi ve yakın çevresinin düzenlenmesini kapsayan yarışmanın
    birincilik ödülü, Gazi Üniversitesi’nden Işıl Gökçe, Duygu Demirtürk,
    Mehmet Emre Tuncel, Selçuk Üniversitesi'nden Mükerrem Babaoğlu,
    İstanbul Üniversitesi’nden Murat Çanakçı ve Gaziantep Üniversitesi’nden
    Ahmet Hayri Dönmez’e gitti.

    4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23.Maddesi ve “Mimarlık, Peyzaj
    Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge
    Planlama ve Güzel Sanat Eserleri” Yönetmeliğine dayanılarak düzenlenen
    yarışmayla; 49 parselde bulunan tescilli Beyoğlu Vergi Dairesi Binası
    ile Yeni Tiyatro Binasının entegrasyonu da sağlandı.




    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    ŞEHİR TİYATROLARI BEYOĞLU SAHNESİ MİMARİ PROJESİ YARIŞMASI


    “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Projesi Yarışması” sonuçlanmıştır.
    Yarışmada ödül ve mansiyon kazananlar:


    ÖDÜLLER
    1.ÖDÜL - 60.000-YTL
    Işıl GÖKÇE Mimar - Gazi Üniversitesi
    Duygu DEMİRTÜRK Mimar - Gazi Üniversitesi
    Mehmet Emre TUNCEL Mimar - Gazi Üniversitesi
    Murat ÇANAKÇI Peyzaj Mimarı - İstanbul Üniversitesi
    Mükerrem BABAOĞLU Şehir Plancı - Selçuk Üniversitesi
    Ahmet Hayri DÖNMEZ İnşaat Mühendisi - Gaziantep Üniversitesi


    Danışmanlar:
    Prof. Dr. Füsun ATASOY DEMİREL (Akustik) Gazi Üniversitesi
    Sabri KUTLAY Elektrik Mühendisi - EDMMA
    Musa DAĞ Makine Mühendisi - Yıldız Üniversitesi/Kocaeli
    2.ÖDÜL -50.000-YTL
    Rahmi UYSALKAN Mimar - ODTÜ
    İbrahim ÇELEPÖVEN Mimar - İTÜ
    İbrahim BAKAN İnşaat Mühendisi - İTÜ
    Gülay MİZAN YAMANLI Y. Şehir ve Bölge Pl. - Peyzaj Pl. - Yıldız Üniversitesi
    Halide Candan ZÜLFİKAR Peyzaj Mimarı - İstanbul Üniversitesi


    Yardımcılar:
    Esra DOĞU Y. Mimar - İTÜ
    N. Cihan POÇAN Fotoğraf ve Video Böl. Öğr. - Bahçeşehir Üniversitesi
    İpek SAYGILI Mimarlık Öğr. - İTÜ
    Muhammet GÜRLESİN Mimarlık Öğr. - İTÜ
    Danışmanlar:
    Nurgün TAMER BAYAZIT (Akustik)
    Mehmet OSKAY (Mekanik)
    Berrin YAVUZ (Elektrik)
    3.ÖDÜL - 45.000-YTL
    Recep Anıl BİNAY Mimar - DEÜ
    Tolga İLTİR Mimar - Gazi Üniversitesi
    Gonca KOÇ Şehir Plancısı - DEÜ
    Esin ATÇETİR İNCİRKUŞ Peyzaj Mimarı - Ege Üniversitesi
    Veli Bilen ERTUNÇ
    İnşaat Mühendisi - Süleyman Demirel Üniversitesi


    Yardımcılar:
    Volkan Can Mimarlık Öğrencisi_İYTE
    Burcu SEBA Mimarlık Öğrencisi_ Dokuz Eylül Üniversitesi
    Danışmanlar:
    Nuran ATABAY Uludağ Üniversitesi Balıkesir Müh. Fak.
    Öğr. Gör. Dr. Feridun ÖZİŞ DEÜ - Müzik Bilimleri Elektro Akustik ve Müzik Teknolojileri
    Öğr. Elm. Uzm. Erdal KARA DEÜ - Müzik Bilimleri Elektro Akustik ve Müzik Teknolojileri
    Hüseyin ATABAY Makine Mühendisi - Hannover Yüksek Okulu
    Ali Safi ÖZTÜRK Elektrik Mühendisi - KTÜ

    MANSİYONLAR
    1. MANSİYON -
    Melike ALTINIŞIK Y. Mimar - İTÜ
    Feyza ÇİLOĞLU Şehir Plancı - MSÜ
    Ceyda ALTINIŞIK Peyzaj Yüksek Mimarı - Ankara Üniversitesi
    Ender Edip SAYGILI İnşaat Mühendisi - Sakarya Üniversitesi ÜDMMA


    Danışmanlar:
    İlknur DAYAN Makine Mühendisi - Yıldız Üniversitesi/Kocaeli
    Mehtap ÇELİK Elektrik Mühendisi - Yıldız Üniversitesi/Kocaeli
    Doç Dr. Neşe YÜĞRÜK AKDAĞ Mimar - İTÜ


    Yardımcılar:
    Samer CHAMOUN Architectural Assoc. - London
    Daniel WIDRIG Y. Mimar - GSO, AA


    2. MANSİYON-
    Mehmet BABA Mimar - YTÜ
    Mehmet Arman GÜRAN Y. Mimar - İTÜ
    Ece Ceylan BABA Y. Mimar - MSGSÜ
    Hülya CEYLAN Şehir Plancı - ODTÜ
    Dilek ERDEM Peyzaj Mimarı - İstanbul Üniversitesi
    Tahir Ferhat CEYLAN İnşaat Mühendisi - İTÜ
    Alpay ADALI Elektrik Mühendisi - YTÜ
    Hüseyin Hami ERDEM Makine Mühendisi - İstanbul DMMA


    Danışman:
    Prof. Dr. H. Temel BELEK (Akustik) ODTÜ


    Yardımcılar:
    Pınar ÇAĞLAYAN Mimar
    Dolunay OBRUK Grafik Tasarımcı
    İsmail SEVİMLİ Maket
    Nazan KAYA Teknik Ressam
    Zeynep Gül SÖKMEN Mimarlık Öğr.
    Zeynep ÖZBEK Mimarlık Öğr.


    3.MANSİYON -

    Mehmet Zafer ÜNAL Y. Mimar - YTÜ
    Recep SEMİZOĞLU Mimar - YTÜ

    Baran YARDIMCI Mimar - YTÜ
    H. Ferruh YARDIMCI İnşaat Mühendisi - İTÜ
    H. Ayşegül TEKİN Şehir Plancı - İTÜ
    Sema BOYOĞLU Peyzaj Mimarı - Ege Üniversitesi


    Danışmanlar:
    Bike ÜNAL Mimar
    Y. Taner GÜLTEKİN Akustik/İç Mimar - Maramara Üniversitesi GSF
    Faruk GÜNHAN Makine Mühendisi - YTÜ
    M. Oğuz ÖZCE Elektrik Mühendisi - İTÜ

    4. MANSİYON-
    Fuat ŞAHİNLER Y. Mimar - MSÜ
    Orhan ŞAHİNLER Mimar - Güzel Sanatlar Akademisi
    Nusret SUNA İnşaat Mühendisi - İTÜ
    Seval BALCI Şehir Plancı - YTÜ
    Şeyda DİLAMER Peyzaj Mimarı
    Osman Sırrı MARO Makine Mühendisi - Ege Üniversitesi
    Şükrü Kemal SUNER Elektrik Mühendisi
    Mine AŞÇIGİL Akustik Uzmanı


    Yardımcılar:
    Onur SARIYILDIZ

    Ali Yücel DOĞAN
    Doruk KARAGÖZ
    Nurdan GÜRLESİN
    Elif AKSAYCAN
    5. MANSİYON -
    Coşkun ERKAL Y. Mimar - İTÜ
    Filiz ERKAL Y. Mimar - ODTÜ
    Ömer Ozan ERKAL Mimar - ODTÜ
    Mimari Proje Danışmanı:
    Dr. Fuat Emre ERKAL Mimar - İTÜ
    Mimari Proje Yardımcıları:
    Seda KOÇHİSAR
    Gülşen YILDIRIM
    Atakan PALAŞOĞLU
    Murat KARACA


    E. Levent AKSARAY İnşaat Mühendisi - İTÜ
    Mehmet TUNÇER Şehir Plancı - ODTÜ
    Şehir Planlama Yardımcıları:
    Kamutay TÜRKOĞLU İTÜ
    Ahmet UZEL GSA

    Balemir Dalokay GÜNER Peyzaj Mimarı - Ankara Üniversitesi
    Simtaç HOCAOĞLU Peyzaj Mimarı - Ankara Üniversitesi
    Peyzaj Mimarlığı Yardımcısı:
    Murat Kaan ŞALCIGİL Öğrenci

    Abdullah BİLGİN Makine Mühendisi - ADMMA (Gazi Üniv.)
    Kemal GÜRAVŞAR Elektrik Mühendisi - ADMMA
    Umut ŞUMNU İç Mimar - Bilkent Üniversitesi


    SERGİ:
    Projeler 28/07/2008 günü İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel
    Tasarım Merkezi Tepebaşı Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. Eski TÜYAP
    Fuar Binası Beyoğlu - İSTANBUL adresinde 15 gün süre ile
    sergilenecektir


    KOLOKYUM:
    Kolokyum 11/08/2008 tarihinde saat 14.00'te İMP'de yapılacaktır.

    Adres: IMP Konferans Salonu Tepebaşı (Eski TÜYAP Fuar Alanı)
    Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cd. N:98-100-102 İSTANBUL

    _!_MerT_!_
    3.Derece
    3.Derece

    Erkek
    Mesaj Sayısı: 385
    Yaş: 22
    Nerden: AdAnA
    Müzik Türü</b></s>: Y.O.K
    Rep: 0
    Tecrübe Puanı: 0
    Kayıt tarihi: 18/08/08

    Geri: İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması sonuçlandı...

    Mesaj tarafından _!_MerT_!_ Bir Salı Eyl. 16 2008, 16:44

    PayLaŞıM iÇin tşkrLr...

    Admin
    Yönetici


    Erkek
    Mesaj Sayısı: 634
    Yaş: 21
    Nerden: Adana
    Müzik Türü</b></s>: RAP
    Rep: 1
    Tecrübe Puanı: 11
    Kayıt tarihi: 13/08/08

    Geri: İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması sonuçlandı...

    Mesaj tarafından Admin Bir Salı Eyl. 30 2008, 06:19

    güzel bişiye benziyo!

      Forum Saati Perş. Eyl. 18 2014, 03:35